fbpx


Naucz się grać na pianinie
systematycznie, z pasją i bez wypalenia
Odkryj moc KlawiszoManii


Naucz się grać na pianinie
systematycznie, z pasją i bez wypalenia
Odkryj moc KlawiszoManii


Naucz się grać na pianinie
systematycznie, z pasją i bez wypalenia
Odkryj moc KlawiszoManii

Możesz grać „na dwie ręce” bez posiadania dużego doświadczenia pianistycznego.

W prosty sposób.

Grając utwory, które będą Cię inspirować i rozwijać.

I nie czekając, aż pojawi się „sprzyjający moment”.

Jak?

Nauka gry na pianinie może być łatwiejsza, jeśli będziesz wiedzieć: CO ROBIĆ i JAK SIĘ UCZYĆ!

Często słyszę od początkujących pianistów, że nauka gry na pianinie jest zbyt skomplikowana. Że brakuje czasu, motywacji albo pomysłu na to, jak się uczyć. Że już próbowali różnych sposobów: uczyli się samodzielnie, z książek, z YouTube’a, z drogich kursów… ale to nie działało jak trzeba.

Wiele osób było zniechęconych i zrezygnowanych, straciło zapał, bo nie widziało efektów swojej pracy, a na horyzoncie pojawiały się obowiązki, inne ważne zajęcia lub problemy.

Od lat wspieram osoby, które chcą podnieść swoje umiejętności muzyczne na wyższy poziom i zwiększyć efektywność, zwłaszcza gdy sami mają trudności w organizacji swojej pracy. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, żeby wydobyć z każdego potencjał muzyczny i rozwinąć umiejętności w grze na pianinie. W swoich poradach ograniczam chaos w działaniach i porządkuję niezorganizowane podejście do nauki gry na pianinie.

Poznajmy się!
Jestem Marek Raczkowski:

Nauczyciel pianina z wykształceniem pedagogicznym
Muzyk jazzowy
Autor kursu KlawiszoMania
Administrator Grupy "Nauka gry na pianinie - dla każdego"

12 lat doświadczenia w uczeniu dzieci, młodzieży i dorosłych w szkołach państwowych i prywatnych

6 lat działalności online 

Prywatnie: mąż Agnieszki oraz tata Zosi i Uli, nałogowy rowerzysta i smakosz 😉

Jeśli któryś z punktów Cię dotyczy:

Marzysz, żeby rozwijać swoją grę na pianinie i poznawać nowe utwory, ale nie posiadasz swojego nauczyciela.

Oglądasz różne poradniki w Internecie, ale wciąż odczuwasz chaos, zagubienie i frustrację. Wiesz, że stać Cię na więcej, a jednak gdzieś po drodze straciłeś kierunek w swoim rozwoju.

Zaczynasz grać różne utwory na dwie ręce, jednak w trakcie nauki rezygnujesz. Masz problem z dobieraniem utworów do własnego poziomu umiejętności.

MK-191-2

Z zazdrością patrzysz na osiągnięcia innych, a sam masz trudności z motywacją do nauki, przez co trudniej Ci osiągnąć sukces.

Masz już dosyć szukania, błądzenia i testowania - chcesz otrzymywać sprawdzone wskazówki, dzięki którym będziesz systematycznie siadać do pianina, krok po kroku planować naukę i mądrze realizować swoje cele.

Czasami dopada Cię monotonia, niemoc i przygnębienie. Czujesz się odosobniony w swojej pasji, więc z chęcią podejmiesz się nauki w Grupie, dzięki czemu zyskasz wsparcie, różnorodność perspektyw, rozwiniesz kreatywność i łatwiej utrzymasz motywację.

To masz DWA WYJŚCIA:

Nie czytać dalej.

Ale wtedy nic się nie zmieni.

Czas będzie płynął.

Dalej będziesz grać na pianinie poniżej swoich marzeń. 

I z doskoku…

Albo!

Skorzystasz z mojej wiedzy i doświadczenia w pracy jako nauczyciela pianina z wykształceniem pedagogicznym

i świadomie i systematycznie

od pierwszej lekcji zaczniesz działać.

Wystarczą Ci konkretne rady i wskazówki, które udzielam
w grupowym kursie KlawiszoMania.

Logo kursu internetowego Klawiszomania: nauka gry na pianinie online, które przedstawia pomarańczowy przycisk play, klawisze i serce. Napis szary KlawiszoMania - radość z gry

Posłuchaj gry Dawida! Czujesz ten wciągający rytm?
Wyobraź sobie, że Ty też tak możesz!

Ray Charles: Hit the Road Jack

Oto 5 najważniejszych powodów,
dla których warto się uczyć grać na pianinie pod okiem nauczyciela i wśród społeczności KlawiszoManii:

Oszczędność czasu:

W KlawiszoManii będziesz uczyć się gry na pianinie od razu na utworach muzycznych, czyli od pierwszej lekcji staniesz się uczniem-praktykiem. Przez lata wypracowałem autorskie metody nauczania i moje lekcje to nie jest wykład profesorski. Nie będziesz tracić czasu na jałowe pojęcia teoretyczne, ale będziesz uczyć się na przykładach. Będziemy pracować i dyskutować w zamkniętej grupie dla kursantów, więc jeśli będziesz potrzebować konsultacji, żeby zadać pytanie, rozwiązać problem albo po prostu poprosić o otuchę, to od razu ją otrzymasz ode mnie i innych kursantów.

Szybkość i jakość nauki:

Zaczniesz uczyć się co najmniej 3x efektywniej niż samodzielnie, gdyż na każdym etapie nauki będzie czuwać nad Tobą nauczyciel, który poprawi Twoją technikę gry, spersonalizuje wskazówki do Twoich potrzeb, objaśni zagadnienia dotyczące teorii muzycznej, uwrażliwi Cię na dźwięk, będzie motywować, dając wsparcie, pochwałę i konstruktywną krytykę. W razie wątpliwości nie musisz szukać odpowiedzi w czeluściach Internetu (gdzie zdarzają się błędne porady), bo jeśli o coś zapytasz w KlawiszoManii, to będziesz mieć odpowiedź ze sprawdzonego źródła.

Ponadczasowość wiedzy:

Na przykładzie kilku utworów dowiesz się, jak wygląda proces i schemat nauki, który będziesz mógł wykorzystać w późniejszym czasie praktycznie do każdego utworu. Uświadomisz sobie, na co zwracać uwagę podczas nauki i jakich błędów unikać. Zaczniesz świadomie zwracać uwagę na rytm, dźwięki, palcowanie i różne oznaczenia muzyczne. Ta wiedza stanie się Twoją inwestycją na lata.

Systematyczność pracy:

Kurs KlawiszoMania polega na nauce z lekcji wideo, które udostępniam w każdy poniedziałek. Ten system pracy wymaga systematyczności i konsekwencji. Regularne ćwiczenia, nawet krótkie sesje gry, pozwolą Ci zbudować siłę i sprawność palców oraz usprawnić koordynację między rękami. Z moich obserwacji wynika, że ćwiczenie minimum 3 razy w tygodniu daje odczuć postęp w umiejętnościach. Jeśli podejdziesz do nauki nie tylko z odpowiednią motywacją, ale też z pomocą doświadczonego nauczyciela, który na każdym kroku będzie udzielać Ci wskazówek… to w końcu Twoje marzenia będą wyciągnięcie ręki.

Magia współpracy:

Zdaję sobie sprawę, że w dorosłym życiu masz wiele różnych obowiązków i chociaż czujesz potrzebę podjęcia nowej pasji, to z wolnym czasem bywa różnie. Dlatego wiedz, że niezależnie od tego:
- czy będziesz regularnie pracować albo będziesz mieć braki,
- czy będziesz zamieszczać swoje nagrania, czy nie,
- czy będziesz aktywnym uczniem, czy takim, który woli pracować w ciszy i obserwować innych, to zawsze możesz liczyć na moje wsparcie. Zawsze daję możliwość, żeby moi kursanci mogli nadrobić zaległości. KlawiszoMania ma w sobie potęgę wsparcia i motywacji. Przeczytaj wypowiedzi Asi, Roberta, Joli i Macieja:

Marek Wacikowski
1
EDYCJE KURSU
1 +
KURSANTÓW

KlawiszoMania to jedyny taki grupowy kurs nauki gry na pianinie online z pełnym wsparciem nauczyciela i inspirującą społecznością, dzięki którym będziesz uczyć się systematycznie, z pasją i bez wypalenia

Jak działa KlawiszoMania?

Nie pokażę Ci magicznych sztuczek, dzięki którym staniesz się Chopinem w tydzień, 

ale dam Ci wskazówki i pokażę narzędzia, które pomogą Ci świadomie uczyć się gry na pianinie 

i odczuwać z tego radość.

1. Dołączasz do prywatnej Grupy na Facebooku razem z innymi KlawiszoManiakami

W ciągu kilku lat przekonałem się, że prowadzenie kursu na prywatnej grupie na Facebooku ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim:

  • Będziesz mieć łatwiejszy dostęp do materiałów kursowych (lekcje wideo, pliki do pobrania, spotkania live i bonusy), niż gdybym umieszczał je na jakiejś zamkniętej platformie szkoleniowej (do której prawdopodobnie zapomnisz loginu lub hasła…)
  • Będziesz mieć szybką komunikację ze mną, czyli swoim nauczycielem, bo będę Ci udzielać odpowiedzi na pytania i wyjaśniać wątpliwości w czasie rzeczywistym. Odpowiedź na pytanie lub skomentowanie Twojego nagrania zwykle nie zajmuje mi więcej niż 12 godzin. Ten sprawny mechanizm ugruntuje naszą relację i zwiększy Twoje zaangażowanie w naukę, otrzymując szybką poradę.
  • Praktycznie codziennie będziesz na bieżąco: czy jesteś w pracy, na spacerze, czy na wakacjach, to zawsze masz szansę wymienić się informacjami z innymi uczestnikami kursu. 
  • Systematycznie będziesz śledzić swoje postępy – zobaczysz, jak z każdym tygodniem rośnie Twoje doświadczenie i przez jakie trudy już przeszedłeś. Każdy fragment utworu jest niczym cegła, która przybliża do ukończenia całej budowli.

2. W każdy poniedziałek udostępniam Ci lekcję, z której się uczysz

W ciągu około 3 miesięcy nauczymy się grać na pianinie 3 utwory. Każdy z utworów dzielę na fragmenty (około 15-minutowe lekcje), które udostępniam Ci w każdy poniedziałek. Co dzięki temu zyskujesz?

  • Poprawisz jakość swojej nauki, bo nie musisz od razu zmagać się z całym utworem. Biorę na siebie odpowiedzialność podzielenia utworu w taki sposób, żeby każda lekcja była możliwa do przyswojenia w tydzień – przy założeniu, że ćwiczysz co najmniej 3 razy w tygodniu. W ten sposób Twój sposób nauki będzie opierał się na dokładnym czytaniu nut i zwracaniu uwagi na inne pozostałe aspekty, jak postawa, palcowanie czy pedalizacja. Nie gonisz z nauką „po łebkach”. Skupiasz się na zrozumieniu podstaw, powtarzalności i praktyce.
  • Rozsądnie zaplanujesz swoją naukę i utrzymasz stały rytm pracy. Masz 7 dni, w trakcie których możesz przysiąść do pianina i powoli „przełknąć” materiał. W międzyczasie zadajesz pytania na Grupie, obserwujesz zmagania innych. Wszyscy dostają tę samą lekcję równocześnie, więc macie wspólne tematy do omówienia.
  • UWAGA: W razie, gdybyś szybciej poradził sobie z lekcją niż założyłem, to czekają na Ciebie LEKCJE BONUSOWE. Wierz mi, że w KlawiszoManii nie będziesz się nudził.

3. Pokazujesz mi swoje nagranie wideo

Kiedy nauczysz się poniedziałkowej lekcji, to chciałbym, żebyś nagrał siebie z boku telefonem i zamieścił film w Grupie, żebym mógł go obejrzeć i udzielić Ci porad. Przewiduję, że ten etap będzie dla Ciebie największym wyzwaniem, ale wierz mi, że z czasem go uznasz jako największą wartość KlawiszoManii. Głowa do góry! Zdaję sobie sprawę, że Twoje nagrania będą niedoskonałe, bo będzie Ci towarzyszyć stres, poddenerwowanie i chęć pokazania się z jak najlepszej strony. Wierz mi, że ja również się stresuję, chociaż zajmuję się nagrywaniem lekcji od dobrych kilku lat. Niemniej jednak warto ten etap przepracować i wykorzystać jako potencjał do dalszego rozwoju. Dlaczego? Bo właśnie wtedy otrzymasz spersonalizowane porady i uwagi, o których nie miałeś pojęcia, bo nigdy nie patrzyłeś na siebie z boku. Nawet jeśli nie zechcesz zamieszczać swoich nagrań, a zostaniesz cichym obserwatorem, to możesz liczyć na moje wskazówki, co do dalszej nauki.

4. Czerpiesz radość ze swoich postępów i z towarzystwa

Każdy z nas potrzebuje towarzysza podróży. Radość i motywacja rośną, kiedy możesz się nimi dzielić z innymi. Poprzez wspólne rozwiązywanie problemów, dyskusje i wymianę pomysłów, możemy nauczyć się od innych, poszerzyć perspektywę i lepiej zrozumieć materiał.  Działania innych ludzi, ich zaangażowanie i postępy, będą Cię inspirować i zachęcać do częstszego siadania przy pianinie. 

Jacek Szymczak na KlawiszoManii dał z siebie wszystko!
Ty też tak możesz:

Polskie drogi

Ludovico Einaudi: Primavera

Postaw na systematyczny rozwój i odkryj magię KlawiszoManii

Jeśli będziesz cierpliwy i uważny, to czekają na Ciebie uczucia i inspiracje nieskończonego świata dźwięków i melodii. Pamiętaj, że gra na pianinie jest sztuką, która czyni nas ludźmi szczęśliwymi, wrażliwymi i wolnymi.

DLA KOGO jest tegoroczna edycja KlawiszoManii?

PRZEDE WSZYSTKIM: dla osób, które posiadają podstawy gry "na dwie ręce" oraz podstawowy zakres teorii muzycznej

Obecna edycja kursu jest dla pasjonatów, którzy rozpoczęli swoją przygodę z pianinem już jakiś czas temu. Dotyczy to osób, które grają na pianinie co najmniej 6 miesięcy. Jeśli jesteś taką osobą, to dowiesz się, na co zwracać uwagę i jakich błędów unikać. Na przykładzie kilku utworów pokażę Ci jak wygląda proces i schemat nauki, który będziesz mógł wykorzystać w późniejszym czasie praktycznie do każdego utworu. Jeśli nie masz obecnie własnego nauczyciela, to tutaj będą idealne warunki dla Ciebie. Będę cały czas przy Tobie i do Twojej dyspozycji, a członkowie Grupy będą Cię wspierać i doceniać efekty Twojej pracy.,

JESTEM POCZĄTKUJĄCY - czy mogę spróbować?

Cieszę się, że zaczynasz się uczyć gry na pianinie. Czy bycie nowicjuszem przekreśla Twój udział? Oczywiście, że nie.
Pracę w grupie zaczniemy od utworu najłatwiejszego, który będzie stanowić materiał rozgrzewkowy. Opanować go będą mogły nawet osoby początkujące, nieznające nut. Cały czas będziesz widzieć moje ręce, a klawiatura Synthesia podpowie Ci, jakie dźwięki gram w danym czasie i którymi palcami.

Materiał będzie opanowywany stopniowo. Lekcje bonusowe także będą przystępne dla osób początkujących. Nawet jeśli przez cały kurs uda Ci się opanować tylko jeden utwór, to będzie to duży sukces, ponieważ podczas stacjonarnych lekcji z nauczycielem prawidłowe opanowanie utworu może zająć nawet kilka miesięcy.
Pamiętaj, że nie będziesz sam i w razie jakichkolwiek pytań cały czas będę do Twojej dyspozycji. Nic tak nie motywuje jak praca z nauczycielem u Twojego boku. Przy odrobinie chęci do działania, będziesz w stanie wynieść z kursu wiele korzyści dla siebie.

Jak wyglądają poniedziałkowe lekcje w KlawiszoManii?

Oni już sprawdzili, czego uczy KlawiszoMania

Wspólna nauka z innymi pasjonatami pianina umożliwi Ci wymianę wiedzy, spostrzeżeń i pomysłów, co będzie skutkować bardziej dogłębnym zrozumieniem materiału i wzajemną mobilizacją. Ze swojej strony, jako nauczyciela pianina, na cotygodniowej lekcji będę Cię inspirował i pokazywał poprawną technikę gry, żebyś faktycznie widział efekty swojej pracy.

Johann Pachelbel: Kanon D-dur

Wonderful Tonight???????

Yiruma: River Flows in You

Tu jest miejsce na Twoje wyniki 😉
Twoje imię i nazwisko

Najczęściej zadawane pytania

Kurs będzie trwać około 3 miesięcy, chociaż może się wydłużyć o 1-2 tygodnie z tego względu, że pomiędzy poszczególnymi utworami zrobimy tydzień przerwy. Tym sposobem chcę zapewnić Ci dodatkowy czas na ugruntowanie wiedzy, powtórki lub nadrobienie materiału.

Jeszcze nie jest znana cena kursu. Jedyne, co mogę powiedzieć, to że w przedsprzedaży możesz dołączyć do KlawiszoManii 40% taniej 🙂 Nie przegap okazji, bo spóźnienie będzie kosztowne.

Tak, bo taka jest idea KlawiszoManii. Wszyscy kursanci zadają pytania i otrzymują porady na wspólnej grupie. Nie udzielam porad w wiadomościach prywatnych, dlatego że chcę, aby kursanci dowiadywali się czegoś nowego z każdej dyskusji.  

Jeśli ominie Cię jakiś materiał, bo akurat jesteś na wakacjach albo masz dużo innych obowiązków, to nie przejmuj się. Możesz nadrobić zaległości w późniejszym czasie. Każdy pracuje w swoim tempie – to nie są wyścigi. Pomimo że materiał będzie dość obszerny i podany w tempie ekspresowym, to nie ma obowiązku uczyć się wszystkiego. Utworów będzie kilka, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Akustycznego pianina lub cyfrowego najlepiej z 88 ewentualnie 76 klawiszami. Wtedy mamy zapas dźwięków i nie jesteśmy ograniczeni co do repertuaru. Dobrze jest też mieć regulowane krzesło, by dopasować odpowiednią wysokość.

Co najmniej 3 razy w tygodniu.

Dostęp do lekcji i grupy będziesz mieć przez 6 miesięcy od zakończenia kursu, czyli do końca marca 2023. Dlaczego? Bo będzie to dla Ciebie motywacja, żeby faktycznie z niego skorzystać. 

Wiele osób jest zbieraczami kursów – szybko zapalają się, kupują, ale z nich nie korzystają, bo ciągle mają z tyłu głowy, „że jeszcze jest czas”, „że zaczną w następnym tygodniu/miesiącu/roku”. W rzeczywistości nie zaczynają wcale.  W KlawiszoManii nabywając dostęp do kursu, musisz faktycznie do niego przysiąść! Zależy mi, żebyś ukończył KlawiszoManię z poczuciem satysfakcji i zwycięstwa.

Przystępując do kursu, nie ponosisz żadnego ryzyka. Aby ułatwić Ci decyzję całe ryzyko biorę na siebie – umożliwiam Ci testowanie KlawiszoManii przez 30 dni.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu uznasz, że nauka w KlawiszoManii nie jest dla Ciebie, to napisz do mnie emaila, a oddam Ci 100% pieniędzy – bez zbędnych pytań.

Oto dwa powody, dla których to robię:
1. Jestem całkowicie pewny jakości wiedzy, którą proponuję – opinie kursantów to potwierdzają.
2. Mam ogromny szacunek do Ciebie i moich uczniów. Uważam, że to jest fair.

Jeśli uznasz, że wiedza, którą przekazuję, nie jest dla Ciebie odpowiednia, to nie chcę Cię wiązać w żaden sposób: masz 30 dni na zwrot inwestycji. Nic nie ryzykujesz 🙂